lv

KuruCenuPlanuIZveletiesKā izvēlēties sev piemērotāko cenu plānu?

 

Tev piemērotākas būs 220 GARANTĒTĀS cenas Ja Tev svarīgi:

  • būt pārliecinātam, ka cena par 1kWh ir nemainīga uz visu līguma periodu;
  • paredzēt precīzas izmaksas par rēkinu.

Garantētā elektroenerģijas cena ir tirgotāja prognoze par cenu noteiktā periodā, iecenojot cenu svārstību risku, lai spētu patērētājam to nodrošināt nemainīgu visa līguma termiņa garumā.

Garantētās cenas vēsturiski gandrīz vienmēr ilgtermiņā ir dārgākas kā biržas cenas.

Slēdzot līgumu par Garantēto cenu, patērētājam jārēķinās, ka šāds līgums gandrīz vienmēr paredz līguma pirmstermiņa laušanas maksu.

 

Tev piemērotākas būs 220 BIRŽAS cenas, ja Tev svarīgi:

  • Būt pārliecinātam, ka NEKAD nepārmaksā par elektrību;
  • beztermiņa līgums, bez līguma laušanas maksas;
  • maksāt pēc faktiski patērētā elektrības apjoma.

Elektroenerģijas cena ir ļoti mainīgs lielums, jo tā ir atkarīga no dažādiem faktoriem, kā piemēram, gāzes cenām, ūdens daudzuma ūdenskrātuvēs, gaisa temperatūras, globālā ekonomiskā stāvokļa u.c. Biržā elektroenerģijas cena tiek noteikta tikai nākamajai dienai, un tā ir precīzākā elektrības cena aktuālajā brīdī, atkarībā no kopējā piedāvājuma un pieprasījuma tirgū. Līdz ar to,

klients, kas iegādājas Biržai piesaistītu cenu, var būt pārliecināts, ka vienmēr iegādāsies elektroenerģiju par vairumtirdzniecības cenu.

Turklāt Biržas cenas piedāvājumus ir vienkārši salīdzināt, jo piedāvājumos tiek precīzi norādīts, cik eiro patērētājiem būs jāmaksā par tirgotāja pakalpojumiem katras kilovatstundas iegādei un nav nekādu papildu saistību, līgumtermiņu vai sankciju par līguma pārtraukšanu, bet pati elektroenerģijas cena ir visiem publiski pieejama un tā visiem ir vienāda.

Taču šādā gadījumā klients nav pasargāts no pēkšņa cenu kāpuma, starpvalstu kabeļu avārijas vai remonta gadījumā, kas parasti paaugstina biržas cenu.

 

Plusi_minusi