lv

Mainot spuldzītes, mainiet arī domāšanu!

220Energia_bubl

Ar šī gada 1.janvāri visām Latvijas mājsaimniecībām cenu par elektroenerģijuvairs nenosaka monopols, bet katrs patērētājs, izvēloties sev piemērotāko cenu plānu un elektroenerģijas tirgotāju, var ietaupīt līdzekļus.

Neatsakoties no komforta vai nemainot savus elektroenerģijas patēriņa ieradumus, ir jāmaina domāšana.

Salīdziniet!

Patērētājiem jāapzinās, ka elektrība (kā produkts) kvalitātē pie dažādiem tirgotājiem neatšķiras, vienīgā atšķirība – cena. Vislabāko piedāvājumu un nosacījumus var atrast, noskaidrojot un salīdzinot vismaz pāris tirgotāju piedāvājumus. Patērētājs var izmantot kādu no ērtajiem salīdzināšanas portāliem, lai vieglāk saprastu, kurš no tirgotāju piedāvājumiem būtu piemērotākais.

Ieguvums?

Viennozīmīgi lielākie ieguvēji ir tie patērētāji, kas izvēlējušies biržai piesaistīto cenu. Biržas cenas piedāvājumus ir visvienkāršāk salīdzināt, jo šajos piedāvājumos tiek precīzi norādīts, cik eiro patērētājiem būs jāmaksā par tirgotāja pakalpojumiem katras kilovatstundas iegādei un nav nekādu papildus saistību, kā līgumtermiņu vai sankciju par līguma pārtraukšanu. Turklāt biržas cena ilgtermiņā ir zemāka par fiksētu jeb garantētu cenu. Lielākiem klientam, kuriem mēneša patēriņš ir 1000 kWh, 2015.gadā  ieguvums būtu 100-120 EUR, turklāt neliela dzīvokļa īpašnieks, patērējot 200 kWh mēnesī, kopā par šo laiku būtu ieekonomējis ap 30 EUR, izdarot izvēli par pareizo tirgotāju un pareizo cenu plānu.

Kā mainīt tirgotāju?

Patērētājam ir tikai jāizvēlas sev piemērotākais cenu plāns un jāsazinās ar jauno tirgotāju, lai noslēgtu līgumu. Vairāk nekādas papildus darbības jāveic nav. Tas ir vienkārši un ātri!

Šobrīd Latvijā bez jau visiem zināmā ir vēl četri elektroenerģijas tirgotāji, tai skaitā 220Enerģija, kas piedāvā visizdevīgākos nosacījumus visa lieluma patērētājiem.